top of page

НОВА БУДІВЛЯ

У листопаді 2015 року один благодійник подарував єпископу Мілану Шашіку ділянку землі, щоб задовольнити потреби єпархії. Ця ділянка розташована в маленькому селі Циганівцях, в зеленій долині недалеко від міста, оточена буковими і листяними лісами.

08.jpg

НИНІШНЯ СИТУАЦІЯ

У найпохмуріший період своєї неспокійної історії, післявоєнні роки і радянська окупація, Мукачівська Єпархія пережила сильні репресії з вбивством і депортацією священиків. Церкви і майно були конфісковані та, здебільшого, так і не були повернуті навіть після відновлення в 1989 році.

І все ж на фоні цього спустошення і матеріальної порожнечі зародилася надія, заснована на вірі тисячі людей, які залишалися вірними навіть у підпіллі, що сьогодні приносить так багато плодів. Існує гостра потреба в новій євангелізації народу, який постраждав від практичного і ідеологічного атеїзму, і саме в цьому контексті в Ужгороді постає єпархіальна місіонерська семінарія "Redemptoris Mater".

Процес утворення семінарії потребує відповідного і підходящого місця, яке могло б сприяти молитві, навчанню, рекреаційній діяльності, і яке забезпечує харчування і проживання всієї спільноти семінарії.

Не посідаючи жодного підходящого будинку, на даний час семінарія розташована на верхньому поверсі Єпископської Резиденції, розташованої в центрі Ужгорода. Ця домовленість є тимчасовою.

ЗЕМЛЯ В ЦИГАНІВЦЯХ

RMU_6498.JPG

      У листопаді 2015 року один благодійник подарував єпископу Мілану Шашіку ділянку землі, щоб задовольнити потреби єпархії. Ця ділянка розташована в маленькому селі Циганівцях, в зеленій долині недалеко від міста, оточена буковими і листяними лісами.

         11 червня 2017 року у присутності місцевих єпископів владики Мілана і владики Ніла, за особливої участі архієпископа Варшавського, кардинала Казімєжа Нича, була благословенна земля і наріжний камінь нової будівлі.

ПРОЕКТ

09.jpg

Семінарія, котра буде побудована, відповідатиме канонам нової естетики, - плоду синтезу між архітектурою і катехезою. Ми хочемо побудувати не лише функціональний будинок, але такий, що своєю красою промовляв би до серця кожного, хто в ньому живе або відвідує його. Архітектура, яка говорить про любов Божу до людини, багата на катехетичні символи, котрі пригадують покликання до святості, яке ми отримали при хрещенні.

Таким чином, двома найважливішими місцями, будуть санктуарій Слова Божого і Церква. Ці два приміщення говорять нам про стовпи християнського життя: слухання Слова, котре є світильником нашим крокам, і щоденно святкування Євхаристії, переживаючи її мирно і гідно, знаючи, що на цьому фундаменті будується спільнота, і руйнуються бар'єри між братами.

ВІЗУАЛЬНЕ ЗОБРАЖЕННЯ СЕМІНАРІЇ
bottom of page